Vytlačování silikonových profilů

Silikonové profily vyrábíme vytlačováním materiálu přes šablonu, která určuje jejich požadovaný tvar. Vytlačený profil je následně stabilizován tepelným šokem vysokou teplotou. Konečná tepelná úprava se provádí kontinuální vulkanizací v horizontálních či vertikálních tunelech a v dovulkanizační peci.

V našem výrobním programu jsou silikonové hadičky, různé tvarové profily, okenní a dveřní těsnění, fasádní pásky a výrobky z mikroporézní silikonové pryže. Můžeme je vyrábět v různém barevném provedení. Použití silikonových profilů je vzhledem k vlastnostem použitých materiálů vhodné zvláště u zařízení, která vyžadují zdravotní nezávadnost, velmi dobrou elektroizolační vlastnost, odolnost vůči ozonovému stárnutí a mají pracovat ve ztížených teplotních podmínkách, jako např. v sušárnách, pecích, motorech, elektrospotřebičích pro domácnost apod.

Samozřejmostí je výroba profilů dle výkresů zákazníka. Jsme schopni vyrobit vytlačovaný profil jakéhokoliv tvaru, max. plocha řezu je 1 250 mm2.

Vlastníme i technologii pro kontinuální sekání (krájení) profilů a jejich následné spojování na požadovaný rozměr.

U těsnění kruhového tvaru můžeme dosáhnout vnějšího průměru až 60 mm. Rozměry tvarových těsnění nad 60 mm je nutno konzultovat s našimi specialisty.

Okenní těsnění SILLEN rozmanitých tvarových variant jsou určena k těsnění oken a dveří s různými technologiemi instalací. Oproti obdobným těsněním z jiných materiálů mají těsnění ze silikonových kaučuků delší životnost, lépe odolávají slunečnímu záření a mají velmi dobrou tvarovou paměť.

SICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO silicone