Lisování silikonu


Silikonové výrobky

Charakteristické vlastnosti výrobků ze silikonových kaučuků vyhovují speciálním požadavkům na zdravotní nezávadnost, na větší odolnost vůči vyšším teplotám než mají obvyklé pryže, na vysokou odolnost proti stárnutí vlivem klimatických podmínek a UV záření. Mají i dobré elektroizolační vlastnosti. Lze je lepit. Pro výsledný výrobek je možné zvolit potřebné zbarvení.

Výrobky ze silikonových kaučuků odolávají teplotám v rozmezí od - 60 °C až do +200 °C, směsi se speciálními aditivy až +300 °C, popř. -100 °C. Použitelnost v oleji je omezena na oleje s anilinovým bodem vyšším než 100. Výrobky mají široké uplatnění ve zdravotnictví, v automobilovém a leteckém průmyslu, ve stavebnictví a výrobcích pro domácnost.

Silikonová technická pryž

Díly vyrábíme dle požadavků zákazníka na vstřikolisových nebo klasických formách z pevných nebo tekutých silikonů.

Vstřikolisovou technologií vyrábíme jak na vertikálních, tak i horizontálních lisech. Na vstřikolisech pro tuhý silikon můžeme použít formy do max. rozměru 590 x 740 mm. Pro kapalný silikon do maximálního rozměru 650 x 650 mm.

Pro výrobu dílů na klasických formách používáme nástroje do max. rozměru 800 x 800 mm.
Do skupiny výrobků ze silikonové pryže patří tvarové dílce vyráběné dle konkrétních požadavků zákazníka, různé kroužky, manžety, prachovky, průchodky, záslepky, dorazy, membrány a další díly.

Desky jsme schopni dodat v různých tvrdostech v rozměru 250 x 320 mm v síle 1 - 20 mm.

Dále nabízíme silikonové fólie o šíři 1 200 mm a síle 0,3 - 10 mm. Maximální délka návinu je 10 m.


SICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO siliconeSICO silicone